IDROFLORAL PLUS 12-8-24+(%10 CaO) + TE


EC FERTILIZER NPK GÜBRESİ HARMANLANMIŞ

BİLEŞİMİ
Toplam Azot (N) %12
Nitrat Azotu (N) %12
Nötral Amonyum Sitrat ve Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) %8
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) %8
Suda Çözünür Potasyum Oksit ( K2O) %24
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO) %10
Suda Çözünür Bor (B) %0,02
Suda Çözünür EDTA Şelatlı Bakır (Cu)* (Tamamı EDTA ile şelatlıdır.) %0,02
Suda Çözünür EDTA Şelatlı Demir (Fe)* (Tamamı EDTA ile şelatlıdır.) %0,04
Suda Çözünür EDTA Şelatlı Mangan (Mn)* (Tamamı EDTA ile şelatlıdır.) %0,02
Suda Çözünür Molibden (Mo) %0,01
Suda Çözünür EDTA Şelatlı Çinko (Zn)* (Tamamı EDTA ile şelatlıdır.) %0,02
EDTA Şelatlı Demir (Fe): ph:3-7 aralığında stabildir.  
EDTA şelatlı Bakır-Mangan- Çinko: ph:3-11 aralığında stabildir.  
*Cu,Fe,Mn ve Zn %100 EDTA şelatlıdır.  

 

FİZİKSEL BİLGİLER
pH 2,6 (%1)

ÖZELLİKLER

  • IDROFLORAL PLUS 12-8-24+10 CaO, son derece saf ve yüksek çözünürlüğe sahip ham maddelerden üretilmiş ve asit reaksiyonları sayesinde tüm damlama sulama sistemleri ve tüm su türlerine uygun olan suda çözünebilen mikro-kristal formülasyonlardan oluşan bir gübredir.
  • Spesifik ko-formülantlar kullanılarak, Fosforun Kalsiyum ile reaksiyonu nedeniyle ürünün suda çökelmesi önelenerek, eşzamanlı Fosfor ve Kalsiyum sağlar.
  • Her mahsul tipinin beslenme gereksinimlerini karşılamak için hem açık alanda hem de seralarda (topraksız tarım dahil) her türlü toprak tipinde kullanılabilir.
  • Üre ve Klorür bulunmaması ve yüksek TE içerikleri sayesinde, en hassas olanlarda dahil olmak üzere tüm mahsüller için de uygundur.
  • Makro elementleri arasındaki oran bitkisel gelişimin ilk dönemleri için vejetatif gelişime yardımcı olur ve son dönemlerinde de optimal meyve büyümesi sağlayarak yüksek standartlı kaliteli ürünler elde etmeyi mümkün kılar.
  • Ürünü tamamlayan şelatlı mikro elementlerin varlığı sayesinde, fosfor ve potasyum ihtiyacı yüksek olan bitkilerin beslenme ihtiyaçlarını tamamen kaşılamak için de uygundur. İçeriğindeki Kalsiyum sayesinde de, hücre çeperlerini kuvvetlendirerek meyvelerin daha dayanıklı olmasını sağlar. 

UYARILAR

Ürün normal depolama sıcaklıklarında stoklandığında değişikliğe uğramaz. Dozaj ve uygulama sayısı, mahsülün ihtiyaçlarına fenolojik aşamaya ve toprak özelliklerine göre ayarlanmalıdır. %3 üzerinde konsantre etmeyin. Belirli bitki ve pedoklimatik koşullarda uygulama önerileri için lütfen teknik servise danışın.

 

 

 

 

q