FERFAST

EC FERTILIZER
DEMİRLİ GÜBRE ÇÖZELTİSİ

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Suda çözünür Demir (Fe) % 6
DTPA Şelatlı Demir (Fe) % 6
Fiziksel Bilgiler
pH 7,0 (%1)

ÖZELLİKLER

FERFAST DTPA ile şelatlı demir bazlı formül olan Ferfast, bitkilerde görülen demir noksanlığı gidermek üzere yapraktan uygulanabilir formda üretilmiş bir üründür. Yapılacak uygulamalar ile bitkilerde görülen demir noksanlığının giderilmesine yardımcı olur.

Artırılmış saflık ve konsantrasyon Demir DTPA molekülleri yüksek orande yapraklara etki yapmaktadır.

Nemlendirici maddeler sayesinde yapraklarda yüksek oranda nemlenme sağlar. Taşıyıcı maddeler sayesinde arttırılmış nüfus etme ve yer değiştirme özelliğine sahiptir.

Bu karakteristik özellikler sayesinde FERFAST doğrudan ve hızlı bir şekide demir elementini bitki hücrelerinin iç kısımlarına nüfus ettirmektedir ve böylece demir eksikliği önlemekte ve tedavi edilmektedir. Bununla beraber bitkide uygulama ve etkili yapıdaki demir miktarı ile en iyi mahsülü ve gelişmeyi gösterecek şekilde klorofil fotosentezi gerçekleştirecek duruma gelmektedir.

UYARILAR

Kapalı alanlarda (sera, tünel vb) doz 60-80 ml/hl oranını geçmemelidir. Günün en serin saatlerinde uygulanmalıdır.  Mükemmel ve hızlı bir sonuç için ürünü seyreltmeniz (sulandırmanız) tavsiye edilir.

UYUMLULUK

FERFAST, mineral yağlar, yağ bazlı böcek öldürücü ilaçlar, phosetyl-AL ve dodine, bakır bakır bazlı preparatlar istisna olmak üzere, CIFO ürünleri ve zirai ilaçlar ile önerilen dozda karıştırılabilir. Ön karışabilirlik testlerinin yapılmasını tavsiye ederiz.

Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir.

AMBALAJ

1 LT

1 LT = 1,27 KG

 

q