COPPER FAST 

EC FERTILIZER
BAKIRLI GÜBRE ÇÖZELTİSİ

Garanti Edilen İçerik (W/W)
EDTA şelatlı suda çözünür Bakır (Cu) % 7,5
Fiziksel Bilgiler
pH 6,9

ÖZELLİKLER

COPPER FAST, EDTA şelatlı Bakır içeren sıvı bir gübredir. Bakırın biyokimyasal fonksiyonlarını geliştirebilen aşırı kimyasal saflığı bulunan yüksek konsantrasyonlu ürünler formüle etmeyi mümkün kılan en son teknolojinin sonucudur.  

COPPER FAST, bakır eksikliklerinin giderilmesinin yanında, özellikle tahıllarda enzim aktivitesini hızlandırarak yeniden hücre üretimi dolayısıyla meyve oluşumuna  destek olur. Nemli ve yapışkan maddelerin sayesinde ürün yapraklarda ve stoma düzeyinde yüksek emilim kapasitesi özelliğine sahip olup, elementlerin ihtiyaç oldukları dokulara hızlı bir şekilde taşınmasına yardımcı olmaktadır.

COPPER FAST, bakır eksikliği yüzünden ortaya çıkan bozukluklara karşı etkili olup, ayrıca tahıllarda başakların oluşumunu ve olgunlaşmasını teşvik eder.

COPPER FAST özellikle aşağıdaki düzensizliklere yardımcı olur:

COPPER FAST özellikle aşağıdaki düzensizliklere yardımcı olur:

  • Meyve ağaçlarının genç yaprakları ucunda bakır eksikliğinden kaynaklanan sararma
  • Turunçgil meyvelerinin beyazlaması ve deforme olması
  • Tahılların tamamen sararması ve mahsul azalması
  • Sebzelerde genç yaprakların mavileşmesi- yeşilleşmesine karşı.

Ayrıca COPPER FAST fidanlıklarda sonbaharda yaprak dökümünü kolaylaştırmaktadır.

 

UYARILAR

Kapalı alanlarda (Seralar, tüneller, v.b.) çiçekli uygulamalar için dozaj 30 g/hl'yi (0,03%) geçmemelidir. Uygulamalar günün en serin saatlerinde yapılmalıdır. Suda tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür ve hiçbir şekilde çökmez ve kalıntı bırakmaz.

UYUMLULUK

COPPERFAST, mineral yağlar, yağ bazlı insektisitler, fosetyl-Al, dodin triforin ve aminoasit ve humik asitler muhteva eden ürünler istisna olmakla beraber kullanıcının dozajında CIFO formülasyonları ve genellikle parazitik maddelerle karıştırılabilir. Ürünlerin uyuşması için insektisitlerin etiketini kontrol etmek çok faydalıdır. Ön karışabilirlik testlerinin yapılmasını tavsiye ederiz.

AMBALAJ

1 LT

1 LT = 1,25 KG

 

q