BLOK K

SIVI POTASYUM ÇÖZELTİSİ

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O) % 20
Fiziksel Bilgiler
pH 4,9 (%1)

ÖZELLİKLER

Blok K, bitkilerin çevresel ve fizyolojik strese karşı direncini arttırmak amacıyla çalışılmış sıvı bir gübredir. Formülasyon, yüksek derecede saflık ve çözünürlüğü olan mineral bileşenlerin teknolojik reaksiyon sürecinin sonucudur. Bu özellik Blok K ‘ya büyük bir formülasyon etkisi verip,  yapraklar ve kökler tarafından hızlıca emilebilir.
Blok K bitki tarafından alındığında, gelişmekte olan bitki organlarına (kök, filiz, meyve gibi) aşağıdaki avantajları sağlar:

  • Fitoaleksinlerin oluşumu ile bitki direncini artırmayı mümkün kılar
  • Stresten sonra çabukça iyileşmeyi destekler (kötü hava koşulları, su yetersizliği vs.)
  • Fizyolojik bozulmalara (bitkinin yaşı, aşı uyuşmazlığı vb.) ya da iklimsel nedenlere bağlı olarak, emici köklerin ve fonksiyonlarının gelişmesine yardımcı olur.
  • Olgunlaşma süreci ve kalite (renk, tat, raf ömrü ) özelliklerini teşvik eder.

BLOK K uygulamalarında, hücre duvarları daha elastik olur ve yırtılmaları büyük ölçüde engellenebilir.

UYARILAR

Kapalı alanlarda (sera, tünel vs) yaprak uygulaması 100 Lt su için 100 gr’ı (%0,1) geçmemelidir. Yaprak uygulamaları günün en serin saatlerinde yapılmalıdır.

UYUMLULUK

Blok K beyaz yağlar, yağ bazlı insektisitler, Fosetil-Al, Dodine, Triforine, ürünler istisna olmak üzere Cifo ürünleri ve zirai ilaçlarla karıştırılabilir. Ön karışabilirlik testleri yapılması her zaman tavsiye edilir.

AMBALAJ

5 LT

5 LT = 6,85 KG

 

q