CIFOUMIC

ORGANİK GÜBRE
SIVI HALDEKİ HUMİK ASİT

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Toplam Organik Madde %7
Toplam Humik + Fulvik asit %12
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) %1,5

 Fiziksel Bilgiler

 
pH 10,2

 

ÖZELLİKLER

Cifoumic, yaprak veya damlama sulama uygulamalarında diğer Cifo gübreleri ile birlikte kullanılabilen humik özü bazlı sıvı bir gübredir.

Cifoumic’te bulunan humik ve fulvik asitleri toprak ve bitkiler için birçok fonksiyonlar taşır. Toprakta fosfor, potasyum, amonyum azotu, iz elementler ve demir gibi elementler çözünmezliğe ya da fikse olmaya kolayca maruz kalırlar. Bu elementler complex-şelatlama özelliği ile korunup, emilimin kökler tarafından daha hale hazır olmasını sağlar.
Biyolojik açıdan, humik maddeleri toprak mikroorganizmalarının hareketlenmesini teşvik eder ve önemli enzimatik reaksiyonların (fosfataz ve üreaz) oluşmasına yardımcı olur.
Hümik asitler ve özellikle fulvik asit bitkilerde tohum çimlenmesi, kök gelişimi, sapların, filizlerin, yaprakların ve  meyvelerin büyümesi gibi birçok pozitif aktiviteyi destekler.

 

UYARILAR

Kapalı alanlarda (seralar, tüneller, vs.) ürünün yaprak uygulama dozajı 50-80g/ hl‘i aşmamalıdır. Yaprak uygulamaları günün serin saatlerinde yapılmalıdır.

UYUMLULUK

Cifoumic beyaz yağlar, yağ bazlı insektisitler, fosetil-AL, dodin, triforin ve bakır bazlı ürünler istisna olmak üzere Cifo ürünleri ve diğer pestisitler ile tavisye edilen dozlarda karıştırılabilir. Bakır bazlı ürün uygulamalarından 10 gün sonra uygulama yapınız. Ön karışabilirlik testleri yapılması her zaman tavsiye edilir.

AMBALAJ

1 KG = 0,9LT                                            10 KG = 9 LT                                        22,2 KG = 20 LT

 

 

q