Yönetim Kurulu Başkanı

 

Erkan Ateşler

Yönetim Kurulu Başkanı

 

1962 yılında İzmir Karşıyaka’da doğan Erkan Ateşler, ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra, 1983 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kariyerine 1985 yılında Çukurova Holding’e ait Mersin Çukurova Sanayi İşletmeleri’nde başlayan Ateşler, çeşitli kademe ve departmanlarda görev aldıktan sonra, 1990 yılında Erbel Mümessillik şirket bünyesine katılmıştır. Nisan 2007’de Erbel Mümessillik şirketinin ortağı olmuş ve halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Haziran 2009’ da Cifagro Tarım şirketinin ortağı olmuş ve 2010 yılından itibaren şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Tekstil ve tarım sektörlerinin yanı sıra, Mayıs 2013’ te inşaat sektörüne giriş yaparak İdeal Konsept Şirketini kurmuştur ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif rol alan Ateşler, Adana Genç İş İnsanları Derneği, Adana Atlı Spor Kulübü gibi birçok dernek, kulüp ve vakıf’ın üyeliğini yapmaktadır. Ateşler etkin bir ekonomist, sanatsever, kişisel gelişim ile ilgili ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olmasının yanı sıra, birçok sektöre yönelik öncülük ettiği çalışmalarıyla bölgedeki yenilikçi iş adamları arasında gösterilmektedir.

Erkan Ateşler, evli ve iki erkek çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

q