MOLYBDENUM FAST

EC FERTILIZER
MOLİBDEN ESASLI GÜBRE ÇÖZELTİSİ

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Suda çözünür Molibden (Mo) % 5,4
Fiziksel Bilgiler
pH 5,9 (%1)

ÖZELLİKLER

  • MOLYBDENUM FAST, içerğindeki Molibden elementi sayesinde bitkilerde görülen molibden eksikliğini gidermeye yardımcı olmak üzere üretilen bir gübredir. Yapılacak uygulamalar ile bitkilerde görülen Molibden eksikliğinin giderilmesine yardımcı olur.
  • MOLYBDENUM FAST, bitkinin biyokimyasal fonksiyonlarını arttıran, yüksek konsantre ve saf ürün elde etmeyi sağlayan en son teknoloji ürünüdür. Nemli ve yapışkan maddelerin varlığı mikro elementlerin yaprak zarlarına ve stomalara hızlı bir şekle dağılması teşvik eder. Molibden, iki bitki enzimlerinin (nitrogenase ve redüktaz nitrat ) temel bileşimlerinin azotu doğru özümleme faaliyetini sağlar.
  • Bitkilerin radikal nodüllerin kötü üretimini önler.
  • Protein sentezi prosesindeki düzensizlikleri önler, özellikle hassas sebzelerde (yapraklı sebzeler, karnıbahar, lahana, karpuz, şeker pancarı, domates, patates)

 

UYARILAR

Kapalı alanlarda (sera, tünel vb) doz 30 ml/hl oranını geçmemelidir. Günün en serin saatlerinde uygulanmalıdır.  Mükemmel ve hızlı bir sonuç için ürünü seyreltmeniz (sulandırmanız) tavsiye edilir.

UYUMLULUK

MOLYBDENUM FAST diğer Cifo ürünleri ve zirai ilaçlar ile tavsiye edilen dozajlarda karıştırılabilir. Her zaman zirai ilaç uyumluluğu kontrol edilmesini tavsiye ederiz. Ön karışabilirlik testlerinin yapılmasını tavsiye ederiz.
*Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir.

AMBALAJ

1 LT

1 LT = 1,10 KG

 

q